Агентство регіонального розвитку 'Волинь' Агентство регіонального розвитку 'Волинь' Agency for regional development 'Volyn'
ГОЛОВНА СТАТУТ ПРОЕКТИ ЛІНКИ КОНТАКТИ
ENGLISH
ЛУЦЬК ІНВЕСТИЦІЙНИЙ - місто престижу і розвитку
Фірма ІТС
НОВИНИ від фонду "ВІДРОДЖЕННЯ"
Підемо до Європи разом!

За підтримки Польсько-Американсько-Української Ініціативи про Співпрацю (ПАУСІ) Фонд "Освіта для демократії" (Варшава) і Центр політичного прогнозування газети "Високий Замок" (Львів) здійснюють проект "Європейський шлях через Польщу". Він має на меті поширити в Україні інформацію про ЄС і європейську інтеграцію, запропонувати українському суспільству ефективні способи агітації на користь Європейського союзу.

Наша найближча сусідка Польща вступає до Європейського Союзу - відповідний договір було недавно підписано на саміті ЄС у Афінах. Рішення щодо приєднання Польщі до Європейського Союзу має бути підтверджено на загальнонаціональному референдумі, який відбудеться 7-8 червня 2003 року. Інформаційна кампанія, що відбувається у Польщі напередодні референдуму, є вельми цікавою і зовсім не простою: свої аргументи наводять не лише прихильники європейської інтеграції країни, але й запеклі її противники. Досвід польської передреферендумної кампанії буде для українців надзвичайно корисним. Україна визначилася зі своїми зовнішньо-політичними пріоритетами. Майбутнє нашої країни - в об'єднаній Європі. Відтак, цілком імовірно, що схожий референдум доведеться колись проводити і нам, українцям. Чим більше ми знатимемо про проблеми, з якими зустрілися під час підготовки до референдуму щодо вступу до ЄС поляки, про те, як вони ці проблеми вирішували, тим легшим буде український шлях до об'єднаної Європи.

Успішна реалізація проекту "Європейський шлях через Польщу" зміцнить проєвропейські середовища, що існують в Україні. Крім того, проект є надзвичайно важливим для подальшого розвитку співпраці між Польщею, що стане повноправним членом Європейського Союзу, і Україною, що наразі залишатиметься за його межами. Реалізація проекту "Європейський шлях через Польщу" переконливо доводить: роблячи свідомий європейський вибір, поляки водночас не відвертаються від своїх сусідів із-за східного кордону. Громадська думка України отримує чіткий сигнал: Польща й надалі вважає, що Україна обов'язково має бути активним учасником процесу європейської інтеграції.

Програмою проекту "Європейський шлях через Польщу" передбачено такі заходи.
Детальний аналіз перебігу передреферендумної кампанії у Польщі (моніторинг друкованих і електронних медіа, вивчення результатів соціологічних опитувань, моніторинг кампаній, які проводять уряд, інші державні інституції, політичні партії, громадські організації, органи місцевого самоуправління тощо). Зібраний під час тримісячного моніторингу матеріал буде опрацьовано й видано як брошуру (близько 100 сторінок) українською мовою. У цій публікації йтиметься про аргументи, вжиті під час кампанії прихильниками й противниками вступу Польщі до ЄС, про застосовані ними способи інформування, фінансування кампанії, її вплив на громадську думку, способи інформування про передреферендумну кампанію у польських мас-медіа тощо.

До брошури увійде також матеріал, підготовлений в Україні - аналіз рівня обізнаності українського суспільства щодо ЄС. Буде також підготовлено CD-Rom, що міститиме перекладені на українську мову агітаційні матеріали, використані під час кампанії у Польщі.

Візит шести представників регіональної преси України на референдум до Польщі забезпечить його об'єктивне висвітлення у вітчизняних медіа. Журналісти побувають, зокрема, у Вроцлаві й Катовіце.

На зустрічі польських і українських експертів, яка відбудеться у Львові, буде підбито підсумки референдумної кампанії у Польщі. Експерти говоритимуть також про значення європейської інтеграції Польщі для України, про перспективи взаємних відносин тощо.

Метою конкурсу "Європейський паспорт" є спричинити в регіональних газетах, громадських організаціях і серед студентської молоді хвилю проєвропейської активності, поширити в Україні інформацію про Європейський Союз, всіляко популяризувати ідею європейської інтеграції.

Номінація "Студентський PR-проект"

Учасники - студенти вузів України. Завдання - розробка стратегії інформаційної кампанії з поліпшення рівня обізнаності українського суспільства про Євросоюз (ідея кампанії, цільова аудиторія, план заходів). Обсяг - до 10 комп'ютерних сторінок. Автори 4-х найкращих робіт стажуватимуться у "Високому Замку" (три тижні).

Номінація "Газетна публікація"

Учасники - журналісти регіональних газет України. Завдання - написати матеріал про євроінтеграцію та місце України в Європі. Авторів 4-х найкращих публікацій буде нагороджено тижневою поїздкою до Польщі (знайомство з регіональною польською пресою).

Номінація "Громадська акція"

Учасники - громадські організації України. Завдання - спланувати, провести й представити (у формі опису, підтвердженого публікаціями, фото, відеосюжетами тощо) просвітницький захід із популяризації ЄС. Переможці отримають комп'ютер (1 місце), цифрові фотоапарати (2 і 3 місця).


Конкурсні роботи приймаються до 25 серпня 2003 року за адресою:
Видавничий Дім "Високий Замок",
вул. Володимира Великого, 2,
Львів, 79026,
Україна
з поміткою "Європейський паспорт".

Інформацію про конкурс і формуляри учасників можна отримати на Інтернет-сайті "Високого Замку"
www.wz.lviv.ua (вікно "Європейський паспорт").
Е-mail для довідок
pasport@wz.lviv.ua
головна | статут | проекти | лінки | контакти | english

Українська банерна мережа

Якщо у Вас виникли якісь питання, пропозиції, побажання,
звертайтеся до
веб-майстра