Агентство регіонального розвитку 'Волинь' Агентство регіонального розвитку 'Волинь' Agency for regional development 'Volyn'
ГОЛОВНА СТАТУТ ПРОЕКТИ ЛІНКИ КОНТАКТИ
ENGLISH
ЛУЦЬК ІНВЕСТИЦІЙНИЙ - місто престижу і розвитку
Фірма ІТС
Інвестиційний рейтинг Волинської області

За підсумками 2002 р. область втратила дві сходинки у рейтингу і посіла 22-е місце (2001 р. - 20-е місце). Слід зазначити, що регіон посідає останнє місце по Україні за рівнем розвитку фінансового сектору, незважаючи на те, що о області розташовано головний офіс української філії польського банку "Пекао". Крім того, низькі позиції область займає за групою показників "підприємництво та місцева влада". У динамічному рейтингу область посіла 25-у позицію (2001 р. - 15-а позицій), Це свідчить про низьку динаміку розвитку. Враховуючи прикордонний статус області, можна стверджувати, що регіон не повністю використовує свій потенціал.

Економічний розвиток. Найбільшу питому вагу у структурі ВВП області займає сільське господарство (31,9%), промисловість (17%), транспорт (11%), торгівля та громадське харчування (15,6%). З початку 2003 року промислове виробництво зросло на 10,5%. Річний обсяг виробництва становив 1,5 млрд. гривень. Частка бартеру у відвантаженій підприємствами області продукції склала 1,3%.

Протягом останніх шести років промисловість області постійно нарощує обсяги виробництва.

Темпи приросту у 2002 році - 11,9% (у 2001 році - 21,3%). В цілому по області приріст виробництва забезпечили 70 промислових підприємств, серед яких лідируючі позиції зайняли акціонерні товариства "Луцький підшипниковий завод", "Луцькхім", "Луцьккондитер", "Луцьк-Фудз", Особливо високою якістю відзначаються товари місцевого виробництва, що відносяться до продовольчої групи, торгош марки яких широко відомі як в Україні, так і за її межами ("Торчин-продукт", "Комо" та ін.).

Залучення інвестицій. Переваги географічного розташування області сприяють активному розвитку міжнародного співробітництва. Одним з основних напрямків діяльності у сфері зовнішніх відносин є розширення прикордонного співробітництва з територіями Польщі та Білорусі в рамках створеного у вересні 1995 року "Єврорегіону "Буг". Обсяг залучених інвестицій не відповідає можливостям області, оскільки станом иа 01.01.2003р. в область було залучено 53,5 мли. дол. прямих інвестицій. Показник ПІІ на одну особу складає 51 дол.

Спеціальні режими інвестиційної діяльності. З січня 2000 року спеціальний режим інвестиційної діяльності функціонує у м.Нововолинську та селищі Жовтневому (в режимі території пріоритетного розвитку), де впроваджується 15 проектів кошторисною вартістю 23 млн. дол. В результаті реалізовано продукції на суму 204,5 мли. гри. Чистка продукції, виробленої суб'єктами ТПР складає понад 50 % у загальних обсягах міста Нововолииська.

На жаль, на території іншої "спеціальної" - СЕЗ "Інтерпорт Ковель" до цього часу не реалізовано жодного інвестпроекту, що можу стати причиною повного закриття зони.

Мале підприємництво. У підприємницькому секторі області працює 3,9 тис. МП, В малому бізнесі зайняти десята частина працездатного населення області, якими виробляється понад 9,5% продукції (робіт, послуг) і забезпечується близько п'ятої частини надходжень до бюджетів усіх рівнів. Функціонує 590 фермерських господарств. Малий бізнес Волині забезпечує роботою 65 тис. чоловік.

Підготовано за матеріалами
"Інституту Реформ"

головна | статут | проекти | лінки | контакти | english

Українська банерна мережа

Якщо у Вас виникли якісь питання, пропозиції, побажання,
звертайтеся до
веб-майстра