Агентство регіонального розвитку 'Волинь' Агентство регіонального розвитку 'Волинь' Agency for regional development 'Volyn'
ГОЛОВНА СТАТУТ ПРОЕКТИ ЛІНКИ КОНТАКТИ
ENGLISH
ЛУЦЬК ІНВЕСТИЦІЙНИЙ - місто престижу і розвитку
Фірма ІТС
Інвестиційна привабливість Волині: роботи - непочатий край

Круглий стіл на тему "Суспільна оцінка перспектив соціально-економічного розвитку Волинського регіону в загальноукраїнському контексті" відбувся 26 червня в Луцьку. Його організували та провели фахівці недержавного аналітичного центру "Інститут Реформ" за підтримки міжнародного фонду "Відродження".

До участі в заході було запрошено представників Волинської облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, що опікуються економічними питаннями, викладачів волинських вузів, депутатський корпус, місцевих підприємців.

Представники "Інституту Реформ" розповіли про свою організацію та результати окремих досліджень в контексті волинських реалій та планів подальшої роботи. Олександр Олійник, директор Інституту, зокрема, повідомив, що робота аналітичного центру фокусується на співпраці трьох секторів: влади, бізнесу та недержавних організацій в економічній площині. Значну увагу Інститут приділяє аналізу інвестиційної ситуації в Україні загалом та інвестиційного середовища окремих регіонів. Для грунтовного дослідження було обрано окремі регіони, що дає змогу сформувати своєрідний інвестиційний портрет держави вцілому. У співпраці з виконавчою владою обраних регіонів, Інститут визначає депресивні території, детально вивчає причини негативних інвестиційних характеристик та працює над розробкою конкретних рекомендацій щодо поліпшення ситуації.

Проблем у сфері залучення та освоєння інвестицій на часі не бракує. Так, Інститутом Реформ було проведено опитування держслужбовців на предмет їхньої обізнаності в інвестиційній тематиці. Виявилось, що жоден з респондентів не проявив задоволення рівнем поінформованості у даній сфері. Таким чином, фахівці Інституту визнали необхідність в активній інформаційній кампанії серед представників влади. З цією метою аналітичним центром організовуються тематичні семінари, круглі столи та видається відповідна методична література.

Практично всі учасники круглого столу визнали існування проблеми низької ефективності взаємодії влади з громадськістю, зокрема з недержавними організаціями. Сьогодні громадський потенціал є достатньо високим, щоб впливати на розвиток регіону, на рішення управлінських структур, але громадськості часто бракує організованості, здатності належно представити власні інтереси та потреби. Відтак, з метою вирішення цієї проблеми, Інститут Реформ пропонує сформувати галузеві робочі групи з представників усіх зацікавлених суспільних середовищ регіону. Співпрацюючи з фахівцями Інституту, члени цих робочих груп отримали б змогу грунтовніше вивчати економічну ситуацію в регіоні, впливати на формування економічних програм та бюджетів різних рівнів, втілюючи таким чином в життя інтереси різних соціальних групі. Задля дієвої роботи подібних груп та вироблення ними висновків щодо економічного розвитку регіонів Інститут Реформ надасть певну матеріально-технічну та методичну підтримку.

Надалі ці групи мають представляти свої висновки і рекомендації та співпрацювати з метою їх втілення з регіональною владою. Відповідно, ефект від такої роботи залежатиме від бажання усіх зацікавлених сторін процесу знаходити вектори спільного докладання зусиль на користь розвитку свого краю.

Представники Волинської облдержадміністрації, зокрема її профільних підрозділів - управлінь економіки та зовнішьоекономічних зв'язків, задекларували свою відкритість до співпраці, як з Інститутом Реформ, так і з місцевими громадськими організаціями. Подібну ініціативу підтримали присутні на круглому столі керівники Агентства регіонального розвитку "Волинь" - Сергій Павленко та Консорціуму інтелектуального сервісу "Леон-Аналітік" Олександр Мартинюк.

Що торкається представлених результатів дослідження, то для Волині вони виглядали не вельми оптимістично. За підсумками системного аналізу багатьох критеріїв, наша область посідає сьогодні 22 місце в інвестиційному рейтингу регіонів. За висновками Інституту, Волинь посідає останнє місце по Україні за рівнем розвитку фінансового сектора. Непривабливо виглядають позиції області і за сукупністю показників "підприємництво та місцева влада". У динамічному рейтингу область взагалі посіла 25 місце, засвідчивши низьку динаміку розвитку впродовж останнього року. Аналітики Інституту Реформ переконані, що потенціал регіону не відповідає рівню його реалізації, тобто ряд можливостей, серед яких: природні ресурси, прикордонне розташування та інші, використовуються неповною мірою. Інститут Реформ та створювані за його допомогою робочі групи мають стати ще одним фактором покращення економічних показників області, сприяти залученню інвестицій в регіон та їх ефективному використанню.

Прес-служба
Консорціуму Інтелектуального Сервісу
"Леон-Аналітік"

головна | статут | проекти | лінки | контакти | english

Українська банерна мережа

Якщо у Вас виникли якісь питання, пропозиції, побажання,
звертайтеся до
веб-майстра