Агентство регіонального розвитку 'Волинь' Агентство регіонального розвитку 'Волинь' Agency for regional development 'Volyn'
ГОЛОВНА СТАТУТ ПРОЕКТИ ЛІНКИ КОНТАКТИ
ENGLISH
ЛУЦЬК ІНВЕСТИЦІЙНИЙ - місто престижу і розвитку
Фірма ІТС
За двадцять відсотків до Європи
(на основі результатів соціологічного дослідження проведеного 7-8 червня у місті Луцьку)

7-8 червня у місті Луцьку Агенцією соціального аналізу "Соціум-ХХІ" спільно із Консорціумом інтелектуального сервісу "Леон-аналітік" було проведено соціологічне дослідження, спрямоване на вивчення громадської думки щодо вступу України в ЄС.

Ідея дослідження полягала у забезпеченні паралельного зрізу громадської думки лучан щодо позиції ідентичної запитанню польського референдуму, але в контексті України. Ключове запитання, що ставилося респондентам звучало наступним чином: "чи бажаєте Ви, щоб Україна увійшла до складу Європейського Союзу?"

Відповіді лучан розподілились так: 58% висловлюють підтримку вступу України до ЄС, 32% опитаних заперечують доцільність членства нашої держави в європейському співтоваристві, 8 відсотків вагаються з однозначною відповіддю або коментують проблему в контексті наявних суспільно-політичних реалій.

Цікаво, що 42% опитаних віком 20-29 років та 36% представників вікової категорії 18-19 років не бажають бачити Україну в Євросоюзі, в той час, коли серед лучан віком 60 років і старших лише 23% не є прихильниками європейської спільноти. Більше європейськи налаштованими є жінки - 62 відсотки з них, підтримують вступ України до ЄС і лише 27% - проти вступу, натомість серед чоловіків -56% прихильників Євросоюзу і 40% кажуть своє "ні" членству України в ЄС.

Серед професійних груп респондентів категоричні у своєму запереченні долучення до єдиної Європи інженерно-технічні працівники - 63% з них негативно відповіли на запитання щодо вступу України в ЄС, також не особливо "рвуться" в Європу військовослужбовці (50%) та робітники виробничої сфери (57%).

Замовником цього дослідження виступив народний депутат України Володимир Бондар. Коментуючи результати дослідження він відзначив, що "зважаючи на результати референдуму у Польщі, двадцять відсотків - це саме та відстань суспільних реалій, що відділяють Україну від Європи". Слід врахувати, - продовжує Володимир Налькович, - що ми отримали позицію західноукраїнської, переважно проєвропейськи налаштованої громади. Значна частина наших земляків мають різноманітні ділові, родинні, культурні зв'язки з країнами Євросоюзу. Велика і копітка робота чекає український політикум і все суспільство для того, щоб переважаюча більшість населення України в недалекому майбутньому висловила свою підтримку вступу нашої держави до ЄС, адже ми об'єктивно не маємо іншого шляху, іншої альтернативи.

Було опитано 297 лучан за квотною вибіркою. Соціально-демографічна модель вибіркової сукупності відповідає характеристикам генеральної сукупності. Дослідження є репрезентативним. Рівень похибки не перевищує 3%.

головна | статут | проекти | лінки | контакти | english

Українська банерна мережа

Якщо у Вас виникли якісь питання, пропозиції, побажання,
звертайтеся до
веб-майстра